schody metalowe Swarzędz

Wybór schodów to duża odpowiedzialność, gdyż buduje się je na długie lata. Mają za zadanie spełnić wiele funkcji i są narażone na intensywne użytkowanie, dlatego muszą być wykonane ze specjalnie dobranych materiałów. Z naszej strony możemy zaproponować schody metalowe, które wbrew pozorom mogą stanowić dodatkowy element dekoracyjny budynku. W projektach umiejętnie łączymy ze sobą różne materiały, wykonując schody oparte na konstrukcji metalowej, z dodatkiem drewna lub szkła.

Schody metalowe i drewniane – co możemy zaproponować

Już na etapie budowy domu powinno się uwzględnić projekt schodów, gdyż zależy to od dalszych prac budowlanych. Schody metalowe ze względu na swoją wszechstronność znajdą one zastosowanie zarówno w domach, jak i obiektach publicznych, w których ważna jest wygoda i bezpieczeństwo. Schody metalowe wykonujemy według autorskich pomysłów naszych klientów, prezentując im wizualizację 3D wybranych przez nich projektów. Dopełnieniem całości będą dopasowane balustrady podkreślające nowoczesny design schodów.

Schody metalowe – dlaczego warto?

Najczęściej wykorzystywanym materiałem do produkcji schodów jest drewno, dlatego proponujemy klientom połączenie konstrukcji metalowej z elementami drewnianymi, tworząc nowoczesne schody hybrydowe. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, gdyż schody metalowe wyróżniają się:

  • trwałością,
  • stabilnością,
  • odpornością na czynniki atmosferyczne,
  • nowoczesnym designem,
  • możliwością dowolnej konfiguracji,
  • funkcjonalnością.

Schody drewniane i ich zalety

Doskonałą alternatywą dla schodów metalowych są schody drewniane. Za ich wyborem przemawia elegancja oraz funkcjonalny charakter. Schody drewniane bardzo dobrze komponują się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Ich atutem jest długowieczność – dobrej jakości schody drewniane są odporne na uszkodzenia mechaniczne i w każdej chwili mogą zostać poddane zabiegom regeneracji, dzięki którym odzyskają pierwotny blask.

Konstrukcje schodów drewnianych możemy wykonać z jednego materiału lub połączenia drewna z metalem lub szkłem.

Realizujemy zamówienia na schody o prostej konstrukcji, jak i te bardziej rozbudowane, o wysokich walorach estetycznych. Współpracują z nami głównie klienci ze Swarzędza i Poznania, jednak wykonujemy schody metalowe także w dalszych rejonach. Zapewniamy kompleksowe usługi, na które składa się projekt, wykonanie i montaż schodów u klienta. Zapraszamy do kontaktu.